Nakupujte v aukci, nakupujte výhodně

Aukční dům Zezula

Aukční dům Zezula najdete na ulici Hlinky 142c v Brně. Aukční síň nabízí široký výběr starožitností, jako je české sklo, nábytek, hodiny, šperky, obrazy, nebo sochy. Veškeré starožitnosti najdete přímo v síni, kde je otevřeno v době aukcí a před nimi.

Mimo tuto dobu, je možné síň navštívit pouze po dohodě. Na internetových stránkách je zveřejněn katalog, kde najdete jednak aktuální prodejné zboží, které je určeno k volnému prodeji, archiv prodaného zboží a katalog zboží, které je určeno jen k aukčnímu prodeji. Pomocí jednoduchého vyhledávače si můžete poměrně snadno najít zboží, které je v nabídce. Hledáte něco konkrétního? Pak použijte vyhledávač, aniž byste museli procházet celý katalog.

Historie aukcí

Aukce mají svou historii už v roce 500 před. n. l. V těchto letech se každým rokem pořádaly aukce žen, které měli být provdány. Každý muž si tak mohl vydražit ženu. Aukce jsou zaznamenány i v době Římské říše, kde se dražil hlavně válečná kořist. Tou se většinou mysleli otroci, výtěžky z aukcí šli na další válečná tažení.

Už staří Římané začali používat aukce na zaplacení dluhů dlužníků. Jejich majetek byl zabaven a následně dražen, to vedlo k úplnému zaplacení dluhů a následnému vyrovnání. Většinou aukce probíhali v kavárnách, restauracích nebo hospodách, kde se posedávalo a přitom prodávalo hlavně umění. Už v této době se začali objevovat aukční katalogy, které měli lidi nalákat na díla, za účelem prodeje. Následně vznikla první aukční síň ve Stockholmu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Aukce a historie a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.